fbpx

Reklam

Siemens Gamesa, 115 metrelik rüzgar türbini kanatlarını üretmeye başladı

0

Temiz enerji çözümleri sağlayıcısı Siemens Gamesa, 115 metre uzunluğundaki ilk B115 rüzgar türbini kanadı üretimine başladığını duyurdu. Danimarka’nın Aalborg şehrinde üretimine başlanan kanatların, 14 MW çıkışa ve 236 metre rotor çapına sahip olacak olan SG 14-236 DD açık deniz rüzgar türbininde kullanılması planlanıyor.

Testler bu yıl sonunda yapılacak

Siemens Gamesa,kanatları herhangi bir yapıştırılmış bağlantı olmaksızın fiberglas takviyeli epoksi reçineden tek parça halinde yapılan IntegralBlade teknolojisiyle üretecek. IntegralBlade teknolojisiyle üretilen kanatlar yapıştırılmış kanatlardan %3-4 daha hafif yapıya sahipler. Şirket ayrıca geri dönüşüme odaklanarak farklı bir reçine kullanarak, türbinlerinin bileşenlerini geri dönüştürülebilir hale getirmek adına RecyclableBlade teknolojisiyle de kanatları üretmeyi planlıyor.

Reklam

SG 14-236 DD açık deniz rüzgar türbini, 236 metre rotor çapının haricinde 43.500 m2 süpürme alanına sahip olacak.

Airbus A380, yemeklik yağdan yapılan yakıtla uçtu

1 gün önce eklendi

B115 rüzgar türbini kanadı üretimi tamamlandıktan sonra 2022’nin sonlarında Aalborg’daki test standında hem de Thisted yakınlarındaki test merkezinde test edilecek.

  • Anasayfa
  • Popüler Bilim
  • Enerji Haberleri
  • Siemens Gamesa, 115m’lik rüzgar türbini kanat üretimine başladı

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: