fbpx

Reklam

Yeni Microsoft Store uygulama mağazası Windows 10 kullanıcılarına sunulmaya başlandı

0

Microsoft Store’un baş geliştiricisi Rudy Huyn, yeni uygulama mağazasını Insider üyelerinin ardından normal Windows 10 kullanıcılarına sunmaya başladıklarını açıkladı. Güncelleme kademeli olarak dağıtılıyor, bu nedenle bilgisayarınıza ulaşması birkaç gün sürebilir.

Windows 10 kullanıcıları Windows 11‘dekiyle aynı Microsoft Store uygulamasını alacaklar. Tamamen yeni bir kullanıcı arayüzü ile güncellenen mağaza Discord, Zoom, VLC Player, Epic Games Store, Mozilla Firefox gibi klasik Win32 programlarının yüklenmesine olanak tanıyor. Android uygulamaları elbette ki Windows 11’e özel kalacak.

Reklam

Geliştiricilere daha fazla esneklik sağlıyor

Yeni Microsoft Store, geliştiricilerin normal EXE ve MSI dosyaları da dahil olmak üzere paketlenmemiş Win32 uygulamalarını mağazada yayınlamalarına imkan veriyor. Ayrıca kendi ödeme hizmetlerini ve içerik dağıtım ağlarını (CDN) kullanmalarına müsade ediyor.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: