fbpx

Reklam

Xiaomi ve Tianma yeni ekran teknolojileri geliştirmek için ortak laboratuvar kuruyor

0

Çin’in en büyük LCD ekran üreticisi Tianma Microelectronics, Xiaomi ile yeni bir iş birliği anlaşması imzaladığını duyurdu. Söz konusu anlaşma kapsamında iki dev şirket yeni nesil ekran teknolojileri geliştirmek üzere ortak bir araştırma laboratuvarı kuracaklar.

Tianma Microelectronics ve Xiaomi arasındaki iş birliğinin nihai amacı düşük güç tüketimi ile yüksek kaliteli görüntüler sunan yeni hafif ve ince panellerin ortaya çıkarılmasını sağlamak. Öncelikli olarak amiral gemisi seviyesindeki cihazlarda kullanılacak esnek OLED ekranların geliştirilmesine odaklanılacak.

Reklam

Sadece akıllı telefon ekranları geliştirilmeyecek

Ortak tesiste birkaç bağımsız bölümün yer alacağı belirtiliyor. Tianma Microelectronics başkan yardımcısı Cheng Wei, konuyla ilgili yaptığı açıklamada laboratuvarın sadece akıllı telefon panelleri üzerinde çalışmayacağını söyledi. Diğer elektronik cihazlar için de ekran geliştirilecek fakat bunların hangileri olacağı konusunda detay verilmedi.

Politizasyon

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku