fbpx

Reklam

Visa’dan CBDC kullanımı için önemli adım!

0

Son zamanlarda ülkelerin merkez bankasına bağlı dijital para birimleri (CBDC) ile ilgili birçok adımlar atılıyor. Bu kez ödeme devi Visa’dan bir hamle geldi. Visa, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) ağlarının geleneksel finans arasındaki eksikliği doldurması için Blockchain teknoloji sağlayıcısı ConsenSys ile ortaklık kurdu.

Visa, CBDC’ler için ConsenSys ile El Sıkıştı

Reklam

Visa, merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) kullanıma sunulmasını destekleyecek yeni bir altyapı geliştirmek için Blockchain teknoloji sağlayıcısı ConsenSys‘in teknolojilerinden yararlanmaya karar verdi.

Öyle ki ConsenSys iş birliği ile Visa, mevcut ödeme modüllerine bağlanabilecek. Böylece şirketler, CBDC bağlantılı ödeme kartları ve cüzdan kimlik bilgileri gibi bilgileri vermek için altyapıyı kendilerine entegre edebilecek.

Visa’nın CBDC başkanı Catharine Gu’ya göre, CBDC’ler mevcut ödeme ağlarına geçişi için bir köprü görevi görecek. Ayrıca Catherine Gu, projenin pilot sürümü için ilkbahardan itibaren merkez bankalarıyla çalışmayı planladıklarını söyledi.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: