fbpx

Reklam

TSMC çip kıtlığını önlemek için üretimi iki kat arttıracak

0

Apple,Qualcomm ve diğer büyük teknoloji şirketlerine yonga tedariği sağlayan TSMC, 2022 yılında üretim kapasitesini arttırmak için 44 milyar dolar yatırım gerçekleştirmeyi planlıyor.

Yeni üretim tesisleri kurulacak

Reklam

2023 yılına kadar üretime toplam 100 milyar dolar yatırım yapmayı planlayan şirket, yarı iletken sektöründe herhangi bir yavaşlama görülse de, yüksek performanslı yongaya sahip otomobiller, fabrika ekipmanları gibi farklı segmentlerde taleplerin artacağını düşünüyor. Bununla birlikte TSMC CEO’su CC Wei, “Son pazar talebinin birim bazında yavaşlayabileceğini, ancak silikon içeriğinin arttığını gözlemliyoruz” sözlerini dile getirdi.

Üretimdeki iki kat artış ile beraber Arizona ve Japonya’da yeni üretim fabrikaları kurmayı planlayan TSMC, pandemi sebebiyle sektörde yaşanan talep artışıyla dünyadaki en büyük ve en önemli şirketlerden biri olmayı başardı. Aylık olarak açıklanan rakamlara göre 2021 yılı son çeyrek kârını yüzde 21 oranında arttırmayı başaran şirket 438.2 milyar Tayvan doları (15.8 milyar dolar) kazanç elde etti.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: