fbpx

Reklam

TOGG’dan C-Sedan açıklaması: “Çalışmalara başladık”

0

Türkiye’nin otomobili projesinde ilk model olan C-SUV’dan sonra bir de C-Sedan üretilecek. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, yerli otomobilde C-Sedan ile ilgili çalışmalara da başladıklarını duyurdu.

TOGG, 2019’un sonunda yapılan ilk gösterimde C-SUV’un yanı sıra C-Sedan’ın prototipini de sergilemişti. Otomobilin tasarımı büyük beğeni toplamıştı. Ancak üretilecek ilk model C-SUV olduğu için sonrasında sadece bu modele odaklanıldı. Öyle ki kısa süre önce prototiplerin üretim ve test süreçlerine ilişkin çeşitli paylaşımlar görmüştük.

Reklam

TOGG C-SUV’un prototiplerinde ilk sergilenen araca göre çeşitli değişimler görmüştük. Ön panjur ve farlar daha farklı formda karşımıza çıkarken, kameralar yerine yan aynalar, gizli kapı kolları yerine de geleneksel parçaların getirildiği dikkat çekiyordu. Benzer özellikler yukarıda gördüğünüz gibi C-Sedan’da da göze çarpıyor. Bu kapsamda aynı değişimlerin yaşanmasını bekleyebiliriz.

TOGG sedan ne zaman çıkacak?

Şirketin Gemlik’teki üretim tesisinde 2022’nin sonunda üretime başlanması planlanıyor. İlk olarak C-SUV üretim bandından inecek. Ardından C-Sedan ve diğer gövde tipleriyle beraber model sayısı 5’e tamamlanacak. TOGG C-Sedan modelinin çıkış tarihiyle ilgili henüz bir detay paylaşılmadı.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: