fbpx

Reklam

Tesla, Cybertruck’ın üretim tarihini web sitesinden kaldırdı: 2023’e ertelendi

0

Tesla, elektrikli pick-up modeli Cybertruck‘ı 2019’da tanıtmıştı. Şirket son olarak geçtiğimiz Ağustos ayında, aracın 2022’de üretime gireceğini açıkladı. Ancak Tesla web sitesinde üretimin 2022’de başlayacağını belirten yazının kaldırıldığı fark edildi.

Daha önce Cybertruck için ön sipariş vermeye çalışan müşteriler aracın 2022’de üretime gireceğine dair bir yazı görüyordu. Ancak Tesla, internet sitesindeki tarih bölümünü kaldırdı. Web Archive kayıtlarına göre 2022 ibaresi Aralık 2021‘in sonunda silindi.

Reklam

Ertelemenin olası nedenleri

Şirket, üretim tarihinin siteden kaldırılmasıyla ilgili herhangi bir yorumda bulunmadı. Ertelemenin neyle bağlantılı olduğu bilinmiyor ancak pandemi ve küresel çip kıtlığı gibi sektörü zora sokan krizler neden olmuş olabilir. Tabi başka sebepler de var.

Reuters’ın haberine göre Tesla, sektördeki yüksek rekabet nedeniyle Cybertruck’ın üretimini 2023’ün başlarına erteledi. Şirket potansiyel müşterileri daha da cezbetmek için elektrikli pick-up’ın bazı özelliklerini daha çekici hale getirmeyi planlıyor. Elon Musk, Cybertruck ile ilgili ayrıntıları ve yeni yol haritasını 26 Ocak‘ta gerçekleştirilecek etkinlikte açıklayacak.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: