fbpx

Reklam

Spotify, podcast pazarına yatırım yapmaya devam ediyor

0

Spotify, podcast yatırımlarına devam ediyor. Şirket, radyo yayıncılarına mevcut ses içeriklerini isteğe bağlı olarak podcast içeriğine dönüştürmeyi kolaylaştırmak için özel bir araç sunan Avustralya merkezli Whooshkaa‘yı satın aldığını duyurdu.

Spotify’dan podcast yatırımları

Spotify, bir süredir podcast teknolojileri pazarındaki şirketleri bünyesine dahil ediyor ve platfoma her geçen gün yeni podcast özellikleri ekliyor. Podcast barındırma ve reklam şirketi Megaphone ve podcast keşif platformu Podz’u satın alan şirket, aynı zamanda Gimlet , Parcast ve The Ringer gibi podcast stüdyolarını da şirkete ekledi. Spotify’ın bu alanda son hamlesi ise Whooshkaa oldu.

Reklam

Şirket, satın aldıkları Whooshkaa’nın teknolojilerini, geçtiğimiz yıl 235 milyon dolara satın aldığı Megaphone’a entegre edeceklerini açıkladı. Spotify’ın blog gönderisinde: “Whooshkaa’nın yayından podcast’e teknolojisinin Megaphone’a entegrasyonuyla radyo yayıncıları, mevcut ses içeriklerini bir podcast’e daha kolay ve hızlı bir şekilde dönüştürebilecek ve yayıncılar, Megaphone’un endüstri lideri, farklılaştırılmış araç ve teknoloji paketine erişebilecekler.” ifadeleri yer aldı.

Spotify, Whooshkaa’yı satın almasının detaylarını açıklamadı ancak şirketin podcast pazarında yatırım yapmaya devam edeceği belirtildi.

Politizasyon

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku