fbpx

Reklam

Samsung, Safari’nin tartışmalı özelliğini kendi internet tarayıcısına ekledi

0

Apple, iOS 15 sürümü ile Safari tarayıcısında bir takım değişikliklere giderek tek elle kullanımı kolaylaştırmak için adres ve sekme çubuğunu ekranın alt kısmına taşımıştı. Ancak birçok kullanıcı bu yerleşimin kafa karıştırıcı olduğunu söyleyerek şirkete tepki gösterdi.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung da aynı yolu izleyerek Samsung Internet tarayıcısına benzer bir özellik ekledi. Yayınlanan son beta sürümde kullanıcılara adres çubuğunu yukarıdan aşağıya taşıma seçeneği sunuluyor. Amaç adres çubuğunu ve sekmeleri baş parmağa yakınkaştırarak erişimi kolaylaştırmak.

Reklam

Geri bildirimler dikkate alındı

Apple aylar süren iOS 15 beta test süresi boyunca geliştiricilerden ve kullanıcılardan gelen yoğun tepkinin ardından, işletim sisteminin kararlı sürümünde eski görünüme geri dönme seçeneği sundu. Kullanıcılar adres çubuğunu yine ekranın üst kısmına taşıma olanağına sahipler.

Burada ilginç olan şey Samsung’un büyük tartışma konusu olan ve kullanıcıların bir bölümü tarafından hoş karşılanmayan bir özelliği kendi internet tarayıcısına dahil etmesi. Bu tasarımı kullanışlı bulanların olduğunu da belirtmek gerek. Söz konusu seçenek şu anda sadece Samsung Internet’in beta sürümünde mevcut. Genel kullanıma sunulması birkaç hafta sürebilir.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: