fbpx

Reklam

Samsung Galaxy Watch 4’ün büyük güncellemesi yayınlandı

0

Ağustos ayında satışa sunulan Samsung’un Android’li ilk akıllı saati Galaxy Watch 4 serisine yeni özellikler getiren güncelleme yayınlandı. Yeni güncellemeyle birlikte yeni arayüzler geliyor, düşme algılama ve hareket kontrolü özelliklerine yeni fonksiyonlar ekleniyor.

Reklam

Tizen işletim sistemini bırakıp Wear OS işletim sistemine geçiş yapan Samsung, bu doğrultudaki ilk akıllı saatleri Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 4 Classic’in özelliklerini artırmaya devam ediyor.

Yeni arayüzler

Güncelleme ile dört farklı saat arayüzü eklendi. Info Brick isimli arayüz, sağlıkla ilgili önemli istatistikleri bir arada gösteriyor. Hava Durumu arayüzü ise anlık ve üç saatlik hava durumunu hareketli animasyonlarla gösteriyor. Basic Dashboard, pek çok bilgiyi oldukça sade bir şekilde görmenizi sağlıyor. Canlı Duvarkağıtları, Galaxy Z Fold 3’ün hareketli duvar kağıtlarını Galaxy Watch 4’e taşıyor. Bu dört arayüzü tamamen kişiselleştirilebiliyor.

My Photo+ arayüzüne hareketli GIF seçme özelliği geldi. Beğendiğiniz GIF’leri saat yüzü yapabileceksiniz. Animals arayüzüne komplikasyon seçenekleri eklendi. Steps Challenge kadranı ise animasyonlarla daha canlı hale geldi. Arkaplandaki ayıcık; adım sayınız azken esniyor, arttıkça tezahürat yapıyor ve sizi destekliyor.

Düşme algılama özelliğine hassasiyet ayarı

Düşme algılama özelliğine hassasiyet belirleme özelliği geldi. Daha önce egzersiz sırasındaki düşüşleri algılıyordu. Artık hareketsiz anlardaki düşmeleri de algılayabilmesini sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca, Galaxy Watch4, belirleyeceğiniz en çok dört kişiye acil yardım bildirimi göndererek kendinizi ve sevdiklerinizi koruma altına almanızı da sağlıyor.

Hareket kontrolü özelliği şimdi daha yetenekli

Samsung’un hareket kontrolü adı verdiği özellik sayesinde basit el hareketleriyle çağrıları ve alarmları yönetebiliyorduk. Örneğin çağrıları yanıtlamak için kolu iki kere yukarı kaldırmak yeterli oluyor. Güncellemeyle birlikte hareket kontrolü özelliğine uygulama çalıştırma, belirli özellikleri aktif etme ve yeni el hareketi seçenekleri geldi. Bileğinizle basit bir “kaldır-indir” hareketi yaparak önceden belirlediğiniz bir uygulamayı, egzersiz listesini, bir ışığı açabilir, yeni bir anımsatıcı kurabiliyorsunuz. En sevdiğiniz veya en sık kullandığınız uygulamaya veya özelliğe parmağınızı bile kaldırmadan ya da herhangi bir tuşa basmadan erişebiliyorsunuz.

Samsung ayrıca Galaxy Watch 4 sahipleri için 60 günlük ücretsiz Strava aboneliği sunuyor. Strava uygulamasını indirerek fırsattan yararlanabilirsiniz.

Galaxy Watch 4 güncellemesi nasıl yüklenir?

Bu güncelleme Galaxy Watch 4 serisi için bugüne kadarki en kapsamlı güncellemelerinden biri olabilir. Güncellemeyi yüklemek için saatinizde Ayarlar > Yazılım Güncellemesi sayfasından veya Galaxy Wear uygulamasında Saat Ayarları > Yazılım Güncellemesi sayfasından güncellemeyi başlatabilirsiniz.

Politizasyon

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku