fbpx

Reklam

Samsung, dizüstü bilgisayarları katlanabilir hale getirebilir

0

Katlanabilir ekran teknolojisini geliştirerek telefonlardan akıllı saatlere kadar yatırımlarını sürdüren Samsung, şimdi de katlanabilir bir dizüstü bilgisayar patenti aldı.

Dizüstü bilgisayarlarda fark yaratabilir

Reklam

LetsGoDigital tarafından paylaşılan rapora göre yeni patent, iki kez katlanabilen çok katlı yeni bir dizüstü bilgisayar konseptini içeriyor. Şemalarda yer alan dizüstü bilgisayar ilk olarak normal bir şekilde kapatılıyor ve ardından ekran ve klavyenin ortasında yer alan menteşeler ile merkezden bir kez daha kendi üzerine katlanabiliyor.

Katlanabilir bilgisayarın en kritik noktası olarak nitelendirebileceğimiz ekran tarafında büyük bir gelişim sağlayan şirket, muhtemel olarak bu yıl tanıttığı katlanabilir OLED panel teknolojisini kullanacak. Bununla birlikte oldukça kompakt bir hale dönüşecek dizüstü bilgisayarlar kullanıcılar tarafından olumlu yorumlar almayı başarabilir.

Buna ek olarak yeni patent henüz onaylanmadı ve şirketin yeni bir katlanabilir bilgisayar üretip üretmeyeceği bilinmiyor. Yeni patent ilgi çekici olsa da katlanabilir dizüstü bilgisayarların üretim maliyetinin oldukça yüksek olacağını söyleyebiliriz.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: