fbpx

Reklam

RTÜK’ün Konuşanlar’a vereceği ceza belli oldu: Bölüm yayından kaldırılıyor

0

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda Acun Ilıcalı‘nın sahibi olduğu video akış platformu Exxen‘in komedi programı Konuşanlar, RTÜK tarafından inceleme altına alınmıştı. Bu incelemenin sonucu geçtiğimiz saatlerde belli oldu.

Exxen’e Para Cezası ve Yayından Kaldırma

RTÜK Üst Kurul Üyesi Okan Konuralp‘in yaptığı açıklamaya göre başlatılan incelemenin sonucunda Exxen’e verilen para cezasının yanı sıra Konuşanlar programının 44. bölümünün de yayından kaldırılması kararı alındı. Ayrıca Netflix’in More the Merrier ya da Türkçesi ile Ortaya Karışık İlişkiler isimli filmi için de Netflix kataloğundan kaldırılması kararı alındı.

Reklam

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Üyesi olan İlhan Taşçı ise yine bu kararların doğruluğunu onaylarken aynı zamanda “RTÜK yetişkinlerin para verip üye olduğu tercihli/şifreli dijital platformları da denetliyor!” eleştirisinde bulundu. Bu kararların ardından Netflix’e de ayrıca bir para cezası verildi.

Ne Olmuştu?

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in Konuşanlar’ın Türk aile yapısına uymadığını söylemesi ile birlikte inceleme başlatılmıştı. Konuşanlar’ın gündeme gelmesinin sebebi ise Nihat Genç’in Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlardı. Nihat Genç’in Twitter’da yaptığı paylaşımlar büyük tepki çekmişti.

Politizasyon

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku