fbpx

Reklam

PlayStation sahiplerine Xbox’tan kötü haber: Elder Scrolls 6, PlayStation’a gelmeyecek

0

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Bethesda’nın yaptığı sevilen açık dünya rol yapma serisi The Elder Scrolls’un yeni oyunu The Elder Scrolls 6‘dan PlayStation sahiplerine kötü haber geldi.

PlayStation’a Gelmeyecek

Reklam

Dün akşam saatlerinde GQ’ya röportaj veren Xbox başkanı Phil Spencer, oyunların Xbox’a özel olması ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Bildiğiniz gibi Microsoft, geçtiğimiz aylarda Bethesda’yı satın aldı. Bu satın alımın ardından da Bethesda oyunlarının Xbox’a özel olup olmayacağı büyük merak konusu oldu. PlayStation’a ilk kötü haber Starfield’dan geldi. Şimdi de kötü haber daha büyük bir yerden.

Phil Spencer röportajı esnasında Elder Scrolls 6’nın başka bir platforma gelmemesinin doğru olduğunu söylediği. Burada başka bir platformdan kastı da elbette PlayStation. Bu durumun diğer platformları cezalandırmak anlamına gelmediğini de ekledi ancak tüm oyuncular olarak biliyoruz ki PlayStation’ın özel oyun yarışına net bir şekilde dahil olmak istiyorlar.

Bu durumdan en etkilenmeyecek platform da elbette PC. Xbox oyunları bildiğiniz gibi ilk günden PC için de çıkış yapıyor. Elder Scrolls 6 ve diğer tüm Xbox oyunlarının ilk günden Xbox Game Pass için de çıkış yaptığını hatırlatalım.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: