fbpx

Reklam

Minik Citroen Ami’nin maceracı versiyonuyla tanışın: My Ami Buggy

0

Önümüzdeki aylarda Türkiye fiyatının da belli olmasını beklediğimiz Citroen Ami, halihazırda standart Ami ve onun ticari versiyonu Ami Cargo ile karşımıza çıktı. Ancak görünen o ki şirketin planları bununla sınırlı değil.

Citroen şimdi de yeni My Ami Buggy konseptini gösterdi. Söz konusu çalışma, minik elektrikli araç Ami’nin muhtemel bir offroad (!) versiyonuyla ilgili fikir edinmemizi sağlıyor. Tasarıma baktığımızda My Ami Buggy’nin kendine has pek çok detaya ev sahipliği yaptığını görüyoruz.

Tavan rayları, tavana yerleştirilmiş stepne, arazi lastikleri, ön-arka koruma demirleri ve farlar için metal ızgara korumalar, konseptin dikkat çeken tasarım unsurları arasında. Kapıların çıkarıldığı aracın tavanında gece veya sisli havada görüşü artırmak için ekstra LED aydınlatma da kullanılmış.

Reklam

Konseptin kabininde de standart Ami’ye göre bir dizi değişiklik yapılmış. Koltuk minderleri değişmiş ve içerisindeki süngerin kalınlığı 35 mm’den 70 mm’ye çıkarılmış. Bunun yanı sıra çeşitli saklama alanları, çıkarılabilir yan aynalar, kamera ve telefon tutucu gibi detaylara yer verilmiş. Ütelik bu parçaların çoğu 3D yazıcıyla üretildiği için ihtiyaç halinde kolayca tedarik edilebiliyor.

Citroen My Ami Buggy konseptinin üretilip üretilmeyeceği konusunda bilgi verilmedi. Siz bu konsept hakkında ne düşünüyorsunuz?

Politizasyon

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku