fbpx

Reklam

Microsoft Defender artık akıllı telefonlarda da çalışacak

0

Microsoft’un Microsoft Defender uygulamasını geliştirdiği artık bir sır değil. Şirketin kendi antivirüs yazılımı daha önce Windows Defender olarak biliniyordu. Yeni antivirüs uygulamasının son sürümünün nasıl göründüğüne dair ilk görüntüler de şimdiden internette ortaya çıktı bile.

Windows Defender, Windows 8‘de tanındı, ancak popülerliğini Windows 10 döneminde kazandı. İşletim sisteminin bu sürümünde, bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımlardan korumak için en iyi çözümlerden biri olarak kendini konumlandırmıştı.

Reklam

iOS, macOS ve Android’de çalışacak

Windows 10 sürüm 2004’ten başlayarak, bu antivirüs yazılımının adını Microsoft Defender olarak değiştirdi ve şimdi WPF’de (Windows Presentation Foundation) yalnızca Windows’ta değil, iOS, macOS ve Android gibi diğer platformlarda da çalışabilen bir uygulama geliştirdi.

Aggiornamenti Lumia, Windows 11 ve Android için Microsoft Defender‘ın son sürümünün bir görüntüsünü paylaştı. Uygulama modern görünüyor ve Windows 11’in yeni tasarımına uyarlanmış durumda. Bağımsız bir uygulama olacağı için, işletim sistemi güncellemeleri ile birlikte Microsoft’un güncelleme yapmasını beklemeden, yeni özellikler eklenmesi de kolay bir hale gelecek.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: