fbpx

Reklam

Metaverse yatırımları devam ediyor: Qualcomm Snapdragon Spaces platformunu duyurdu

0

Facebook’un Metaverse’i odak noktası haline getirmesi ile beraber teknoloji dünyası, AR ve VR içeriklere yatırımlarını sürdürüyor. Bu isimler arasına katılan Qualcomm, AR içerikleri daha çok geliştirecek Snapdragon Spaces platformunu duyurdu.

Metaverse yatırımları artıyor

Reklam

Snapdragon Space platformuyla akıllı telefonlar ve AR gözlükleri arasındaki boşluğu doldurmayı planlayan şirket, AR uyumlu gözlük ve uygulamaların akıllı telefonlar üzerinden yürütülmesini sağlayacak. Bununla beraber düşük performansa sahip AR cihazları, telefonların işlem gücünden ve bağlantı özelliklerinden yararlanabilecek.

Qualcomm, geliştiricilerin mevcut uygulamalarına çeşitli iyileştirmeler ekleyebilmeleri için Snapdragon Spaces XR Geliştirici Platformu’nu da oluşturduğunu söylüyor. Ayrıca Lenovo, Xiaomi ve Oppo gibi şirketlerin Snapdragon Spaces’in ilk ortakları olduğunu açıklayan şirket, Epic Games gibi diğer uygulama geliştiricileriyle de çalışmalar yürütecek.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: