fbpx

Reklam

Metaverse yatırımları devam ediyor: Disney, 3D Sanal Dünya patenti aldı

0

Büyük şirketlerin dahil olması ile hızlı bir şekilde büyümeyi sürdüren metaverse’e Disney’den de yatırım geldi. 28 Aralık’ta Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne başuran şirketin, ”Sanal Dünya Similatorü” ismini taşıyan yeni patenti onaylandı.

Metaverse deneyimini geliştirecek

Bilgilere göre yeni patent, konuklara bireysel düzeyde etkileşim fırsatı sunmak için 3 boyutlu görüntüleri gerçek dünyadaki nesnelere yansıtacak. Baş, göz ve iskelet takibini gerçekleştirmek için çeşitli teknolojilere ihtiyaç duyacak yeni patentin gelecekte gerçek dünya ortamına yansıtılan kullanıcı avatarlarını, karikatürlerini ve çeşitli türden canlı veya cansız nesnelerin simülasyonlarını içermesi bekleniyor.

Reklam

Patentin izleme sisteminin gerçek dünyada bir kullanıcının veya bir kameranın hareketli konumunu takip etmek için kullanılacağını söyleyen Disney, üstelik bu metaverse etkileşimlerinin kulaklıklar, gözlükler veya kişisel cihazlar olmadan gerçekleştirmeyi planlıyor.

Yeni teknoloji heyecan verici olsa da, Sanal Dünya Simülatörünü’nü yakın zamanda gelecek deneyimlere dahil etme planları olmadığını dile getiren şirket, bu türden bir teknolojinin olanakları konusunda heyecan duyduğunu söylüyor.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: