fbpx

Reklam

MediaTek liderliğinin sürdürdü, Qualcomm ise 5G lideri

0

Mobil yonga pazarında Dimensity serisinin desteğiyle liderliği eline geçiren MediaTek istikrarlı bir yükseliş sergiliyor. Liderliği bırakmamakta kararlı olan Tayvanlı yonga devi 5G telefonlar konusunda ise rakibinin oldukça gerisinde kalıyor. 

MediaTek lider

Counterpoint tarafından yılın üçüncü çeyreği için yapılan araştırmaya göre MediaTek pazar payını 7 puan daha arttırarak yüzde 40 seviyesine çıkardı. Qualcomm ise aynı dönemde 1 puan düşüş yaşayarak yüzde 27 seviyesine geriledi. 

Reklam

5G telefonlar dediğimiz zaman ise elini daha çabuk tutan Qualcomm açık ara önde. Pazar payı neredeyse iki kat artarak yüzde 62 seviyesine yükselmiş. MediaTek ise bu dönemde sadece 3 puan kazanarak yüzde 28 seviyesine çıkmış. 

Son çeyrekte bu sıralamanın değişmesi beklenmiyor. MediaTek özellikle Asya, Avrupa ve Ortadoğu pazarlarında başarılı işler yapıyor. Bununla birlikte ABD pazarında Qualcomm’un etkili olması 5G konusundaki liderliğini perçinliyor. 
 

Politizasyon

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku