fbpx

Reklam

M1 Max işlemcili 16 inç MacBook Pro’da Yüksek Güç Modu olacak

0

MacRumors editörü Steve Moser, macOS Monterey işletim sisteminin en son beta sürümünde Yüksek Güç Modu özelliğine ilişkin bazı referanslar keşfetti. Apple’ın bu özelliği önümüzdeki hafta tanıtacağı bildiriliyor.

Söz konusu modun çalışma prensibi hala bilinmese de video işleme ve 3D modelleme gibi işlemciyi zorlayan görevler için performansı maksimum seviyeye çıkaracağı düşünülüyor. Ancak bu mod yüksek fan gürültüsüne neden olabileceği gibi pil ömrünü de olumsuz etkileyebilir.

macOS Monterey, 25 Ekim’de çıkıyor

Reklam

Yüksek Güç Modu’nun yalnızca M1 Max işlemciyle donatılmış 16 inç MacBook Pro‘ya özel olacağı bildiriliyor. Yani M1 Pro modelleri veya M1 Max işlemcili 14 inç MacBook Pro için mevcut olmayacak. Apple, 25 Ekim Pazartesi günü macOS Monterey’i kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Yeni MacBook Pro modelleri ise 26 Ekim Salı gününden itibaren müşterilere gönderilmeye başlanacak. Yüksek Güç Modu’nun M1 Max işlemcili 16 inç MacBook Pro’da nasıl çalışacağını ise dizüstü bilgisayar piyasada boy göstermeye başladıktan sonra detaylıca öğreneceğiz.

Politizasyon

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku