fbpx

Reklam

LinkedIn’deki kripto ile ilgili iş ilanlarının sayısı arttı

0

İş dünyasının önde gelen sosyal medya platformu LinkedIn tarafından yapılan araştırmaya göre; kripto sektörü ile ilişkili iş ilanları 2021’de yüzde 395 oranında artış gösterdi.

2021 Yılında LinkedIn’de Kripto İş İlanları Artış Gösterdi

Reklam

Önde gelen iş odaklı sosyal medya platformu LinkedIn, yakın zamanda bir araştırma gerçekleştirdi. Yapılan araştırmaya göre; Bitcoin, Ethereum, Blockchain ve kripto para gibi terimleri içeren iş ilanları, 2020 ile 2021 arasında ABD’de yüzde 395 arttı. Öyle ki kripto sektörü ile ilgili iş ilanları aynı tarihler arasında yüzde 98 artış gösteren teknoloji sektörünü de geride bıraktı.

Ayrıca iş ilanları çoğunlukla yazılım ve finans alanlarına ilişkin olarak açıldı. En yaygın iş unvanları arasında ise Blockchain geliştiricileri ve mühendisleri yer aldı.

Son olarak LinkedIn, en çok iş ilanına sahip bölgeleri de açıkladı. Elde edilen verilere göre; San Francisco bölgesi ilk sırada yer alırken, Teksas Austin, New York City, Miami-Fort Lauderdale ve Denver 2021’de en çok kripto iş ilanlarına sahip alanlar oldu.
 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: