fbpx

Reklam

Kripto para dolandırıcılarının en fazla taklit ettiği kişi Elon Musk

0

Kripto para dolandırıcıları, ünlü isimleri taklit ederek binlerce dolarlık vurgun yapmaya devam ediyor. Önde gelen kripto para veri sağlayıcılarından Whale Alert’e göre Elon Musk’ı taklit eden dolandırıcılar, yaklaşık 1 BTC değerinde vurgun yaptı.

Whale Alert, dolandırıcıların bu şekilde 62.654 dolarlık kripto para toplamayı başardığını iddia etti. Ünlü isimlerin profillerini taklit ederek videolar ve Youtube reklamları aracılığıyla yatırımcılardan para göndermelerini talep ediyor. Dolandırıcıların en çok taklit ettiği ünlü isimler arasında dünyanın en zengin ismi Elon Musk, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ve Cardano kurucusu Charles Hoskinson yer alıyor.

Reklam

Daha önce de Twitter üzerinden gerçekleşen büyük çaplı bir saldırıda dolandırıcılar, aralarında iş adamlarının, sanatçıların ve politikacıların da bulunduğu ünlü isimlerin hesapları üzerinden sahte bir Bitcoin çekilişi paylaşımı yapmıştı. Bu şu ana kadar gerçekleştirilen en büyük çaplı kripto para dolandırıcılık aktivitelerinden biri olarak tarihe geçmişti.

Siber saldırganlar bu toplu saldırıyla mağdurlardan 118 bin doları aşkın Bitcoin toplamıştı.

Politizasyon

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku