fbpx

Reklam

Kraken’den yıl sonu Bitcoin fiyat tahmini

0

Bitcoin’de yıl kapanışının yaklaşmasıyla önde gelen kişi ve kurumlardan da yeni Bitcoin fiyat tahminleri gelmeye devam ediyor. Son olarak popüler kripto para borsası Kraken’in stratejistlerinden yeni bir Bitcoin fiyat tahmini geldi.

ABD merkezli kripto para borsası Kraken cephesinden yayınlanan “Ekim 2021 Piyasa Özeti ve Görünümü” başlıklı rapora göre Bitcoin’in geçmişteki fiyat hareketlerini tekrar etmesi durumunda fiyatının 2021 yılı sonlanmadan önce 96.355 dolara yükseleceği öngörüldü.

Kraken raporunda şu ifadelere yer verildi:

“BTC’nin 2017 yılının son çeyrek ayak izlerini takip etmeye devam ettiğini varsayarsak, ay sonuna kadar daha da yükselmesini bekleyebiliriz. Bu bağlamda, 2021’in 4. çeyreğinde %220’lik bir yükseliş ile Bitcoin’in fiyatı 96.355 dolar seviyesine ulaşabilir”.

Reklam

Kraken ayrıca kripto para piyasasında yaşanan en son gelişmeler hakkında da açıklamalarda bulundu. Kripto paralardaki kurumsal fon akışına dikkat çeken Kraken stratejistleri, piyasadaki bu trendin devam etmesi durumunda önümüzdeki yıllarda da Bitcoin’in en iyi performans gösteren varlık olmaya devam edeceği belirtildi. Kraken stratejistleri ayrıca Ethereum’un bu konuda Bitcoin’in epey bir gerisinde kaldığını bildirdi.

RSI ve Bollinger Bandı indikatörlerini göz önünde bulundurarak başka bir fiyat tahmininde daha bulunan Kraken stratejistleri bu iki indikatöre göre Bitcoin’in yıl sonlanmadan 100 bin doları aşacağını öngördü.

Öte yandan Blockstream CEO’su Adam Back, Skybridge Capital’in CEO’su Anthony Scaramucci ve ünlü analist PlanB de yıl sonlanmadan Bitcoin’in 100 bin dolar bandını aşacağına inanıyor.

Politizasyon

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku