fbpx

Reklam

Kosta Rika’da bir HES, kripto para madencilerine güç verecek

0

Kosta Rika’nın başkenti San Hose’ye yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta bir hidroelektrik santrali (HES), bir süredir atıl şekilde duruyordu. Ancak santral şimdilerde kripto madenciliği için harekete geçmiş gibi görünüyor. Bu kapsamda HES, elden geçirildi. 

Kosta Rika’daki Bir HES Kripto Madenciliği içi Elden Geçirildi

Kosta Rika’da devlet, enerji dağıtımında tekel durumda. Ülkedeki bir hidroelektrik santrali (HES) uzun süredir boşta. Aile şirketinin başkanı Eduardo Kooper, boştaki santral ve gelecek planlarıyla ilgili şunları söyledi:

Reklam

“Etkinliği dokuz ay boyunca durdurmak zorunda kaldık ve tam olarak bir yıl önce Bitcoin, blockchain ve dijital madencilik hakkında bir şeyler duydum. İlk başta çok şüpheliydim ama bu işin çok fazla enerji tükettiğini ve fazlamız olduğunu gördük”

13,5 milyon dolar değerindeki 3 tesis, kripto madencilik bilgisayarların ev sahipliği yapacak. Bunun için 500 bin dolarlık yatırım yaptı bile. 

Kooper, Kosta Rika hükümetinin daha fazla kripto madencisini ülkeye çekmek için agresif davranması gerektiğini düşünüyor. Tabii şimdilik hükümet tarafından yapılmış resmi bir açıklama yok. Kooper, ülkenin, madencilere temiz, ucuz enerji ve istikrarlı bir internet bağlantısı sunabileceğine dikkat çekti.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: