fbpx

Reklam

Jeff Bezos: İnsanlar bir gün uzayda doğacak ve Dünya’yı ziyarete gelecek

0

Amerika Birleşik Devletleri merkezli havacılık ve uzay araştırma şirketi Blue Origin’in kurucusu Jeff Bezos, gelecekte uzay turizminin ve seyahatlerinin nasıl olacağı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ünlü milyarder yaptığı açıklamalarda, insanların bir gün uzay kolonilerinde doğacağını ve turistik bir seyahat ile Dünya’yı ziyaret edeceğini ifade etti: “Bir turistik seyahat gibi Dünya’yı ziyaret edecekler.”

Dev şirket Amazon’un da kurucusu olan Bezos, uzay kolonilerinin bir milyon insana ev sahipliği yapabileceğini ve bu habitatlarda ‘nehirler, ormanlar ve vahşi yaşamın’ olabileceğini öngördüğünü aktardı.

Geçtiğimiz aylarda Blue Origin ile turistik bir uzay seyahati yapan Bezos, bu açıklamaları Washington DC’deki Ignatius Forum’da yaptı: “Bence önümüzdeki yüzyıllarda birçok insan uzayda doğacak. Doğup yaşayacakları koloniler onların ‘evi’ olacak. Hatta Dünya’ya turistik seyahat bile yapabilecekler.”

Reklam

‘Evrendeki tek zeki yaşam olma ihtimalimiz çok düşük’

Ünlü milyarder yaptığı açıklamalarda, farklı gezegenlerde akıllı varlıkların bulunduğuna inandığını da söyledi: “Neden olmasın ki? Sadece bizim galaksimizde çok fazla yıldız var. Bunun dışında daha birçok farklı galaksi de var. Evrendeki tek zeki yaşam formu olma ihtimalimiz bana yok denecek kadar az görünüyor.”

Bezos, uzaylıların Dünya’yı ziyaret edip etmediği konusuna ise şüpheyle yaklaştığını ifade etti: “Bu konuda çok şüpheliyim. Eğer böyle bir şey olsaydı haberimiz olurdu diye düşünüyorum. Ancak uzayda farklı zeki yaşam formları var mı? Bence var.”

Politizasyon

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku