fbpx

Reklam

Hyundai, yeni şirketi Supernal’ı duyurdu: Uçan araçlar üretilecek

0

Güney Koreli ulaşım devi Hyundai, gelişmiş bir hava hareketliliği (AAM) şirketi Supernal‘ın kurulduğunu duyurdu. Yeni nesil elektrikli dikey kalkış ve iniş (eVTOL) araçları geliştirmeyi planlayan şirket, ilk ticari uçuşunu 2028 yılında gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Gelişmiş üretim teknolojileri kullanılacak

Geçtiğimiz yıl kurulan ve uçan araçlar için çalışmalar yürüten Urban Air Mobility Division‘ın dahili bir birimi olarak ortaya çıkan Supernal, S-A1 adlı bir hava aracı konsepti üzerinde çalışmalarını sürdürüyordu.

Reklam

Hava aracının ilk olarak ABD’deki kamu ve özel kuruluşlarla iş birliği sağlanarak kullanılması planlanırken, pilotlu veya otonom olarak hizmet verecek ve dört ila beş yolcu kapasitesine ev sahipliği yapacak.

Araçlarını geliştirmek için yapay zeka ve otonom kontrol gibi teknolojilerden yararlanan şirket, Hyundai Grubun gelişmiş üretim yeteneklerini kullanacak ve ulaşım hizmeti sağlayacak. Bağımsız bir şirket olarak atanan Supernal’ın, grubun çeşitli mobilite teknolojileri geliştirmek için oluşturulan 50 farklı şirketi arasından ön sıralara yerleşeceğini söyleyebiliriz.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: