fbpx

Reklam

Hafta sonu için film/dizi ve oyun tavsiyesi 05: Cinayet ve bulmaca

0

Hafta sonu için yaptığımız önerilere bulmaca ve cinayet temalı yapımlarla devam ediyoruz. Daha önceki önerilere göz atmak isterseniz Hafta Sonu Önerileri bölümünden bakabilirsiniz.

Film Önerisi – Memories of Murder

Cinayet ya da dedektif temalı filmler aslında sinema sektöründe bir hayli sevilen bir tür ancak bu filmi ne yazık ki herkese öneremeyeceğim. Bu film Sherlock veya diğer tempolu dedektiflik yapımlarının yanında inanılmaz yavaş kalan bir film. Gerçek bir olaydan uyarlama olduğu için de ütopik şeyler göremiyorsunuz. Kısaca bu filmi Mindhunter, Zodiac gibi David Fincher filmleri sevenlere önerebilirim. Filmin yönetmenlik ve oyunculuk konusunda muazzam olduğunu da belirtmekte fayda var. 

Hikayesi ise kısaca şöyle: 1986 yılında küçük bir Kore eyaletinde iki dedektif, birden fazla kadını öldüren ve tecavüz eden bir seri katilin peşine düşüyor.

Oyun Önerisi – Pony Island

Reklam

Pony Island’ın ismi kesinlikle sizi yanıltmasın. Tatlı bir oyun değil hatta sizi zaman zaman geren ve korkutan bir oyun. Fiyatı ve süresi gereği bu oyunu herkese rahatlıkla önerebilirim. Kesinlikle şaşıracağınız mera kedeceğiniz bir hikayesi var. Oyunun resmi tanıtım yazısı da şöyle:

Pony Island gizlenmiş bir şekilde tasarlanmış belirsiz bulmaca oyunu. Cehennemin sınırında, Şeytan’ın ta kendisi tarafından oluşturulmuş kötü niyetli ve arızalı bir atari makinesında kapana kıstırılmışsın. Bu oyun poniler hakkında değil. Şeytan bulmacalarının çözülmesinden ve zayıf programlamasının gözönüne serilmesinden nefret ediyor; bu yüzden devam etmek için kalıpların dışından düşünmene gerek var ve

Pony Island’da…

  • “Pony Island”ın bozuk kodunu tamir etmek için onun çürüyen perdesinin arkasından dikkatlice bakın
  • Şeytan’ın ponilerle ilgili olan çılgın oyunuyla oynamaya zorlanın.
  • Onun oyununu çalıştıran gizli yazılım sisteminin derinliklerini keşfedin
Politizasyon

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku