fbpx

Reklam

Google, Ukrayna’daki Android telefon kullanıcılarına hava saldırısı uyarısı gönderecek

0

Rusya‘nın Ukrayna‘ya karşı askeri saldırıları tüm hızıyla devam ediyor. Bu süreçte birçok şirket Rusya’ya yaptırımlar uyguladı. Google’da bu süreçte Haritalar uygulamasının yoğunluk bilgisi vermemesi amacıyla Ukrayna’da kapatmıştı. 

Şimdi ise Google paylaştığı bir blog yazısında, Ukrayna‘daki Android telefon kullanıcıları için bir uyarı sistemi sunmak amacıyla Ukrayna hükümetiyle birlikte çalıştığını söyledi. Bu uyarı sistesmi sayesinde Ukrayna’daki Android telefon kullanıcıları hava saldırısı olması halinde bir uyarı alacak.

Rusya’da App Store ve iTunes’daki satın alımlar durduruldu

23 sa. önce eklendi

Google, android kullanıcılarına hava saldırısı olmadan önce haber verecek

Reklam

Google yakın zamanda yaptığı açıklamada, Ukrayna’daki Android kullanıcılarının, yakınlarına beklenen saldırılar gerçekleşmeden önce doğrudan telefonlarına hava saldırısı uyarıları alacaklarını duyurdu. Sistem, deprem uyarıları için oluşturulan düşük gecikmeli uyarı mekanizmasından yararlanıyor.

Google, aktif uyarıların olduğu bölgelerdeki Ukraynalı Android kullanıcılara hava saldırısı bildirimlerini gönderecek olan Ukrayna Alarmı uygulamasını, Google Play Store’da öne çıkarıyor. Google’da android mühendisliği başkan yardımcısı olan Dave Burke, yeni uyarı sisteminin bugün uygulanmaya başladığını ve önümüzdeki günlerde Ukrayna’daki tüm Android telefonlara yayılacağını söylüyor. 

  • Anasayfa
  • Internet
  • Web Siteleri Haberleri
  • Google Ukrayna’daki telefonlara hava saldırısı uyarısı gönderiyor
Politizasyon

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku