fbpx

Reklam

Google Play kesintileri belirli durumlarda azaltılacak

0

Geçtiğimiz aylarda 1 milyon dolardan daha az kazanan uygulamalar için gelir kesintisini yüzde 15 seviyesine çeken Google Play mağazası hamlelerine devam ediyor. Abonelik tarafında da indirimler yapılacak. 

Google Play abonelik indirimi

Reklam

Normalde Android uygulamalarında devam eden abonelikler için ilk yıl yüzde 30, sonraki yıllarda da yüzde 15 olarak uygulanıyordu. Ocak ayından itibaren kesinti sadece yüzde 15 olarak uygulanacak. 

İkinci olarak müzik, video içerik uygulamaları ve e-kitap satışlarında da gelir kesintisi yüzde 10-15 arasında değişecek. Play Media Experience programının şartlarını karşılama durumuna göre kesintiler belirlenecek. 

Apple da benzer durumlarda aynı kesintileri uyguluyor. Sadece ilk yıl aboneliklerde yüzde 30 kesinti yapılıyor. Avrupa Birliği başta olmak üzere pek çok ülkenin uygulama mağazası tekellikleri konusunda başlattığı baskılar neticesinde teknoloji devlerinin bu tarz adımlar atmak zorunda kaldığı ifade ediliyor. 
 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: