fbpx

Reklam

Giriş seviyesi akıllı telefonlar için Android 11 Go yayınlandı

0

Yeni Android Go sürümü, Android 11 özelliklerini düşük performanslı giriş seviyesi modellere getiriyor.Android Go sürümü böylece minimum 2 GB RAM’e sahip olan akıllı telefonlara yüklenebiliyor.

Şubat’tan bu yana ‘beta’ kapsamında testleri devam eden Android 11, kısa bir süre önce final sürümüyle dağıtıma açıldı. Tahmin edebileceğiniz üzere yine her zamanki gibi kademeli bir güncelleme durumu söz konusu. Yani en yeni sürüm öncelikle Pixel’lere geliyor. Ayrıca eşzamanlı olarak OPPO, Realme, OnePlus ve Xiaomi gibi üreticiler de tepe seviyesinden başlayarak Android 11desteği alıyor.

Mobil işletim sisteminin en yeni sürümü birçok farklı özellikle geliyor. Bunlar arasında ilk sırada medya kontrolleri var. Ek olarak resim içinde resim, dahili ekran videosu kaydedici, akıllı bağlantı özelliği ve güncellenen bildirim sistemi en belirgin detaylar arasında.

Android 11’in yanı sıra düşük performanslı modeller için Android 11 Go da duyuruldu. Güncelleme önce belirli cihazlara geliyor ve kapsamın birkaç hafta içinde genişleyerek daha büyük kitleye ulaşması bekleniyor.

Reklam

Asıl önemli noktalardan biri 2 GB RAM desteği. Yani Android 11 Go’nun akıllı telefonlara yüklenebilmesi için minimum 2 GB RAM gerekiyor.

Android 11 Go’da doğal olarak uygulama tarafı da değişiyor. Yani Assistant Go, Gmail Go, YouTube Go ve Google Go gibi yine düşük profilli modellere hitap eden uygulamalar yüklü olarak geliyor. Bunun sebebi de kullanıcılara normalden çok daha iyi bir deneyim sunmak.

Abdülhamid TÜRK

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku