fbpx

Reklam

Gidişat kötü: Tesla bazı araçlarından USB girişini kaldırıyor

0

Küresel çip krizi özellikle otomotiv sektöründe etkisini çok ağır hissettirirken dönemlik satış hedeflerini yakalamak isteyen üreticiler gecikme yaşamamak için birer ikişer aksesuarları paketten çıkarmaya başladı. Sıra çok basit aksesuarlara gelmiş durumda.

Tesla’dan USB hamlesi

Küresel çip krizinin etkisiyle talep ettiği yonga sevkiyatını alamayan üreticiler hedeflerini tutturabilmek için aksesuar eksiltmeye başladı. Kablosuz şarj istasyonu, dokunmatik bilgi ekranı derken sıra USB girişlerine geldi. 

Reklam

Ortaya çıkan bilgilere göre bazı Model 3 ve Model Y teslimatları USB girişi olmadan gerçekleşiyor. USB girişleri uzun yıllardır en düşük araç modellerinde bile karşımıza çıkan bir aksesuar ancak krizin geldiği noktayı göstermesi açısından da önemli. 

Tesla bazı araç sahiplerine durumu önceden bilgi vermiş ancak bazıları aracına binince yokluğunu fark etmiş. Tesla’nın Aralık ayında eksik olan bağlantıları temin edeceğine dair duyumlar var ancak resmi bir açıklama yok. Tesla zaten uzun zamandır yorum taleplerine kulaklarını tıkamış durumda ve halkla ilişkiler departmanını da kapattığına inanılıyor. 

USB girişleri özellikle kendi listelerini çalmak isteyen sürücülerin vazgeçilmez unsurları arasında yer alıyor. Gerçi son yıllarda Bluetooth bağlantısıyla artık USB kullanımı nispeten azalmış durumda ancak kablosuz şarj gibi aksesuarlar veya telefon şarjı gibi durumlar için çok gerekli oluyor. Bakalım daha ne tür aksesuarlar kıyıma uğrayacak?
 

Politizasyon

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku