fbpx

Reklam

Elon Musk yılın kişisi seçildi, Bitcoin’e mesaj verdi

0

Geliştirdiği yenilikçi teknolojiler ile sektöre yön verirken diğer taraftan manipülasyonlar, kavgalar ve özel hayatı ile gündemden hiç düşmeyen Elon Musk önemli bir ödüle layık görüldü. Time dergisi Elon Musk’ı yılın kişisi seçerek kapağına koydu. 

Elon Musk yılın kişisi

66 milyondan fazla takipçisi ile Twitter sosyal ağını en etkili kullanan kişi olarak kabul edilen Elon Musk küçücük bir evde oturuyor. Şarkıcı Grimes ile birlikteliğinden olan çocuğuna verdiği isim ile tepki toplayan ünlü CEO teknoloji dünyasında pek çok önemli işe imzasını atmıştı. 

Reklam

İnternet dünyasında şifrelenmiş iletişimin öncülerinden olan Elon Musk sonrasında PayPal’ı kurarak sanal ödeme sistemlerinin de öncüsü oldu. Tesla markası elektrikli ve otonom araçların liderliğine soyunurken SpaceX markası da insanlığı Mars’a taşımanın planlarını yapıyor. Bu başarılar onu dünyanın en zengin kişisi haline getirdi. 

Times dergisi geleneksel yılın kişisi seçimini tamamladı ve ünlü iş adamını derginin kapağına koydu. 2010 yılında son olarak Mark Zuckerberg’i kapağına taşıyan Times o günden bu yana teknolojik şahsiyetlerden biraz uzak duruyordu. Texas’taki Starbase üssünde bir röportaj da veren Elon Musk yine kripto paralara çatmadan duramadı. Bitcoin’in yenilikçi olmasına karşın transfer ücretlerinin yüksek olmasını eleştiren ünlü isim bir şaka olarak başlamasına rağmen Dogecoin ağının bugün çok hızlı ve ucuz olduğunu vurguladı. 

 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: