fbpx

Reklam

Elon Musk açıkladı: Tesla, Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak kabul edecek!

0

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin’in fitilini ateşledi. Tesla, bazı ürünlerin satışında Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak kabul edecek. Bu haberin ardından DOGE fiyatı artış gösterdi.

Elon Musk son tweetinde, “Tesla, bazı ürünleri Doge ile satın almaya olanak tanıyacak. Nasıl gittiğine bakacağız.” dedi. Dogecoin ile Tesla otomobil satın alınamayacak ancak Tesla markalı diğer ürünler alınabilecek. Elon Musk, gidişata göre otomobil satışlarında da Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak kabul edebilir.

Tesla ilk defa Dogecoin kabul ediyor

Reklam

Elon Musk geçen sene Tesla’nın Dogecoin’i kabul etmesi hakkında bir anket açmış ve bu anket büyük beklenti yaratmıştı. Dogecoin fiyatı 0,73 dolar ile rekor kırmıştı. Elon Musk beklentileri boşa çıkarmış geri adım atmıştı. Hatta Tesla’nın ödeme yöntemi olarak kabul ettiği Bitcoin’i de seçeneklerden kaldırmış ve gerekçe olarak kripto para madenciliğinin çevreci olmadığını belirtmişti. Elon Musk’ın bu kararı ile Çin’in madencilik yasaklarının birleşince Bitcoin 1 ayda 60 bin dolardan 35 bin dolara kadar düşerek büyük yıkım yaşamıştı.

Dogecoin fiyatı ne kadar?

Elon Musk’ın son kararı Dogecoin fiyatının yanı sıra Bitcoin fiyatını da ciddi ölçüde etkileyecektir. Haberi hazırladığımız sırada Dogecoin yüzde 15 artış ile 0,19 dolardan dolardan işlem görüyor.

Politizasyon

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku