fbpx

Reklam

Elon Musk 250 milyar dolar servete ulaştı

0

SpaceX ve Tesla gibi şirketlerin CEO’su olan Elon Musk servetini artırmaya ve rakiplerine fark atmaya devam ediyor. Gelen yeni haberlere göre Musk dünyanın ilk trilyoneri olmaya gittikçe daha da yaklaşıyor. 

Bloomberg’ün yayınladığı habere göre ünlü milyarderin serveti 250 milyar dolara, yani çeyrek trilyona ulaştı. Bu sayı onu, Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un bir hayli üstüne çıkardı ve “trilyoner” unvanına sahip olan ilk insan olmaya biraz daha yaklaştırdı.

Haber, araç kiralama şirketi Hertz’in filosunu elektrikli araçlardan oluşturmak için Tesla’dan 4,2 milyar dolara 100.000 araç sipariş vermesinin ardından geldi. Tesla hisseleri karardan sonra ilk başta %4.3 daha sonra %13’lük bir artış gösterdi ve mart ayından bu yana bir gündeki en büyük kazanca ulaştı.

 

Reklam

Musk zaten geçtiğimiz ay Jeff Bezos ve Bernard Arnauld’u dünyanın en zengin insanları listesinde geride bırakmıştı. Ancak bu haber, arkasındaki milyarderlerle arasındaki farkı çok daha genişlettiğini gösterdi.

Dünya’nın ilk trilyoneri olabilir mi? 

Musk’ın ne zaman trilyoner olabileceğini söylemek hâlâ imkânsız. Uzmanlara göre Musk bunu başarabilir ancak Tesla sayesinde değil.

Morgan Stanley analisti Adam Jonas geçtiğimiz hafta The Guardian’a verdiği demeçte, “Birden fazla müşteri bize Elon Musk’ın trilyoner olabileceğini söyledi ancak bunun nedeni Tesla olmayacak. Birçok insan SpaceX’in yakında dünyanın en değerli şirketi olabileceğini söylüyor” ifadelerini kullandı ve Ay’a astronot göndermek için roket geliştiren dev uzay şirketinin Musk’ı trilyoner yapmada Tesla’dan daha büyük bir rol oynayabileceğini belirtti. 

Politizasyon

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku