fbpx

Reklam

Elektrikli otomobiller için powerbank geliştirildi: ZipCharge Go

0

İngiltere merkezli girişim ZipCharge, elektrikli otomobiller için bir güç bankası geliştirdi. Tekerlekli bavul görünümündeki powerbank’i bir bidon yakıta benzetebiliriz. Hem acil durumlarda hem de günlük kullanımda oldukça işe yarayacak gibi görünüyor.

ZipCharge Go, elektrikli otomobil sahiplerinin enerji seviyesi sıfıra düştüğünde şarj istasyonuna ulaşması için yeterli gücü sağlayabilir. Bunun haricinde işe gidip gelmek için gereken menzili sunabilecek kapasitede olduğunu da belirtelim.

Reklam

Teslimatlar 2022’de

Cihaz 23 kg ağırlığında ve rahat taşınması için üzerinde bir tutamaç bulunuyor. Bagaja sorunsuz bir şekilde sığabilecek yapıda olan güç bankası, Type 2 şarj soketini kullanan otomobillerle uyumlu. Yarım saat içinde 32 kilometrelik menzil sağlayabiliyor.

Şirket cihazın 64 kilometrelik yolculuk yapılmasına imkan tanıyacak daha yüksek kapasiteli bir versiyonunu da sunmayı planlıyor. İlk teslimatlar için hedeflenen tarih 2022’nin dördüncü çeyreği. Fiyat etiketi konusunda bir bilgi yok ancak şirket ZipCharge Go’yu ayda 66 dolara kiralamayı da düşünüyor.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: