fbpx

Reklam

Binlerce kez indirilen Squid Game uygulaması kötü amaçlı yazılım çıktı

0

Netflix’in yeni dizisi Squid Game son dönemlerde oldukça popüler olurken, diziyi temel alan yüzlerce uygulama Play Store’a eklenmeye devam ediyor. ESET’in Android kötü amaçlı yazılım araştırmacısı Lukas Stefanko, Play Store’da 200’den fazla uygulamanın bulunduğunu ve kötü amaçlı yazılım içerdiğini bildirdi.

Joker yazılımı tespit edildi

Reklam

Play Store’da yer alan Squid Game Duvar Kağıdı uygulamasını analiz eden Stefanko, uygulamanın Joker yazılımını barındırdığını keşfetti. Bu yazılım günümüzde pek çok uygulama içerisinde gizlenebiliyor ve kullanıcıların Premium abonelik hizmetlerine kayıt edilmesini sağlıyor. Ayrıca SMS, kişi listeleri ve cihaz bilgilerini ele geçiriyor.

Uygulamanın en az 5.000 kez indirildiği söylenirken, Google uygulamanın kötü amaçlı olduğunu doğruladı ve mağazadan kaldırdı. Kullanıcıların, oyunlar ve filmler gibi oldukça popüler hale gelen içeriklerden yararlanan uygulamalara karşı dikkatli olmalarını öneriyoruz.

Politizasyon

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku