fbpx

Reklam

Apple, kullanıcıları iOS 15’e geçmeye zorluyor

0

Apple, uyumlu cihaz sahiplerini iOS 15‘e geçmeye zorlamak adına iOS 14 için güvenlik güncellemelerini yayınlamayı durdurdu. Şirket daha önce yeni işletim sistemine geçmek istemeyen kullanıcılar için düzenli olarak güvenlik güncellemeleri yayınlama sözü vermişti.

Apple, iOS 15’i yayınladığında iPhone sahiplerine önemli güvenlik güncellemelerini alarak işletim sisteminin eski sürümünde kalma seçeneği sundu. İsteyenler iOS 14’ü kullanmaya devam edip güvenlik güncellemelerini alabilecekti. Şirket politika değişikliğine gitti.

Reklam

iOS 14.8.1 güncellemesi geri çekildi

Apple’ın iOS 15’i yüklemek istemeyenlere karşı sabrı tükenmiş görünüyor. Zira şirket kullanıcıları doğrudan iOS 14’ten vazgeçmeye zorluyor. Hatta, geçtiğimiz Ekim ayında iOS 15’e geçmeyen kullanıcılar için yayınlanan güvenlik odaklı iOS 14.8.1 güncellemesi bile geri çekildi.

Şu anda, iOS 14.8 çalıştıran iPhone sahipleri cihazlarına sadece iOS 15.2.1‘i yükleme şansına sahipler. Apple’ın iki işletim sistemi arasında tercih yapma seçeneğini neden rafa kaldırdığı ise henüz belli değil.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: