fbpx

Reklam

FIFA’nın futbolu değiştirecek yeni takvim projesi

0
FIFA, futbolun şuanda sıkışık olan takvimini yeniden yapılandırmak ve futbolcuların sezon boyunca milli takım maçlarında yorulmalarının önüne geçmek için harekete geçti.

Eylül, Ekim, Kasım, Mart ve Haziran aylarında oynanan milli maçları içeren statüyü değiştirme girişimlerinde bulunan FIFA, federasyonlara iki farklı seçenek sundu.

FIFA’nın önerdiği seçenekler şunlar:

Birinci seçenek,

Sezon Ağustos’ta başlayacak ve Haziran’da sona erecek. Ekim’de 4 hafta sürecek sadece bir uluslararası ara verilecek.
Bu nedenle Eylül, Kasım ve Mart ayları iptal edilecek ve uluslararası müsabakalar Haziran ayında yapılacak ve Temmuz ayı oyuncular için zorunlu dinlenme ayı olacak.

İkinci seçenek,

Sezonlar Ağustos’ta başlayıp Mayıs’ta sona erecek, ancak bu arada Ekim’de üç haftalık uluslararası bir ara ve Mart’ta iki haftalık bir uluslararası tatil olacak. Haziran ve Temmuz aylarında yapılacak olan uluslararası turnuvalar, futbolcular için dinlenme ayı olacak.

Wenger’in FIFA’daki ikna edici imajı

Wenger geçen Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Bir araya gelmemiz, futbolun dünyadaki benzersiz yerini korumamıza ve onu gerçekten küresel bir hale getirmemize yardımcı olacaktır.”dedi.

FIFA’da küresel futbol gelişiminin başkanı olarak görev yapan Wenger, iki yılda bir oyuncu sağlığı, uluslararası ara ve yeni Dünya Kupaları planı hakkındaki görüşmelere katılıyor.

İLGİLİ VİDEO
Politizasyon

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku