fbpx

Reklam

Rusya Ekoloji Operatörü: Türkiye, atık yönetimi projelerinde Avrupalı tedarikçilerin yerini alabilir

0

Uluslararası Çevre Teknolojileri ve Yenilikler Fuarı WASMA’ya katılan Butsayev yaptırımlar uygulanmaya başladıktan sonra atık işleme alanındaki konjonktürün gelişme için elverişli hale geldiğini kaydetti: “Atık işleme yönünde ithalat bağımlılığımız daha fazla. Fakat neyse ki analogları üretenler arasındaki teknolojik dağılmanın da daha geniş olduğunu görüyoruz, orada tekelleşmiş bir pazar yok. Asyalı üreticilerin piyasa gereksinimlerine uyum sağlama konusunda oldukça aktif ve en önemlisi son derece hızlı olduğunu görüyoruz, bizdeki pazar ile oldukça büyük. Aynı Türk üreticiler, malum olaylardan önce başlatılan teknolojik projeleri tamamlama imkanı konusunda da bize yardımcı olmaya hazır.”

Butsayev, atık ayırmada sadece birkaç somut ekipmanın ikame edilmesi gerektiğini ve bu çalışmanın yılsonuna kadar tamamlanabileceğini ifade etti.

Reklam

Bu alanda Rus ekipmanın mevcut yüzde 80’lik payı, Rusya’yı ithalattan bağımsız olarak kabul edilmesini sağlıyor.

Politizasyon

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku