fbpx

Reklam

Köhneleşmiş Zihniyet

0

Köhneleşmiş Zihniyet

Teşbih diyorum çünkü her gününe farklı bir utanç kaynağı sığdıran bir cenahla muhattap oluyoruz. O yüzden benzetmelerimiz tekrar ediyor, tekrar edecek…

Şuur gereği bugüne kadar bizim mahalle mânâya odaklandı. Karşı mahalle ise maddeye. Zamanla sadece emperyalizmin değil materyalizmin de kölesi olmaya başladılar. Şaşırmıyoruz elbette. Bir asırdır böyle bu durum. Bin asır geçse bile huyundan vazgeçmeyecek huylular topluluğu bunlar.

Gündem fazlasıyla yoğun son bir aydır. Aslında değişen bir gündem yok ortada, değiştirilen bir gündem var. Nedeni ise ortada pisliklerden ibaret bir silsile var ve pislikleri örtmek için "bugün de dağlar denize paralel" diyerek gündemi değiştirecek seviyeye geldiler. Yerel seçimlerden itibaren fazlasıyla ders çıkardık bazı konularda. Bu minvalde çalışmalara devam ediyoruz. Hemen yerel seçimlerin ardından CHP Zihniyeti yolsuzluklar, rüşvetlerle gündemde fazlasıyla yer edindi, edinmeye devam ediyor. Artık şaşırmamaya başladı insanlar. Onlar da, bizler de. Fakat son zamanlarda bu huylarına ilaveten uyuşturucu kaçakçılığı, tacizler ve tecavüzler gündemimizi işgal etmeye başladı. Gerçekten üzülüyoruz. Sonuçta bu iğrenç olaylara maruz kalanlar da bir insan evladı, bir kadın. Bizim içimizi yakan bu ateşin, ateşin yandığı alanda gündeme gelmemesi daha çok üzüyor bizleri. Nedir konu? Oy mu? Birkaç fazla belediye mi? Koltuk mu? Para mı? Şöhret mi? Sizlere bu konuda üç maymunu oynatan konu nedir? CHP İl, ilçe örgütlerinde ve belediyelerinde 1 ay içerisinde 13 tane taciz ve tecavüz vakası çıkarken koskoca Atatürk'ün partisinden bir kınama mesajı dahi yayınlanmamasının sebebi nedir? Bari bunları açıklayın.

Yöneltilen sorularda bile bilinmezliğe giren bir düşünce yapısıyla kadın haklarından bahsetmeye devam eden bir zihniyet kimlere samimi olduğunu ifade edebilir? Çok değil birkaç gün önce "kadın" milletvekilinizin "tacizler oluyor ve olmaya devam edecek" açıklamalarındaki cesaret nerden kaynaklanıyor? O tacize uğrayan kadınların oylarıyla seçilen milletvekili bir de. Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak ülkemizin kurucu partisindeki bu olaylarla ilgili bir açıklama duyacak kadar hak sahibiyiz ve de yapılanlar için bir ceza kesilmesi konusunda beklentiye girecek kadar da dert sahibiyiz. Yurt dışında her platformda ülkemizi karalamak adına kampanya yürüttüğünüz kadar bu konunun üzerine gitmediniz. Vatan sevginiz konusunda şüpheliyiz.

Reklam

Üzülüyoruz, insanız…

[zombify_post]

Mithat Deniz

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku