fbpx

Reklam

Erdoğan Bakü’de: ‘Azerbaycan’ın Topraklarını İşgalden Kurtarmış Olması Mücadelenin Bittiği Anlamına Gelmiyor’

0
Azerbaycan’ın 44 gün süren operasyonların ardından Karabağ’ı Ermenistan işgalinden kurtarması, başkent Bakü’de Zafer Geçidi ile kutlandı. Törene katılan Erdoğan, “Azerbaycan’ın topraklarını işgalden kurtarmış olması, mücadelenin bittiği anlamına asla gelmiyor” dedi.

Aliyev: ‘Vatan muharebesinin ilk saatlerinden itibaren Türkiye’nin desteğini hissettik’

Aliyev: 'Vatan muharebesinin ilk saatlerinden itibaren Türkiye’nin desteğini hissettik'

Bakü’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla Azerbaycan topraklarının kurtarılması dolayısıyla ‘Zafer Geçidi’ töreni düzenlendi.

Törende konuşan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, “Vatan muharebesinin ilk saatlerinden itibaren Türkiye’nin desteğini hissettik. Cumhurbaşkanı Erdoğan’la Zafer Geçidi Töreni’ne katılarak, Türkiye ile birliğimizi halklarımıza ve dünyaya gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

‘Bugün dünya Karabağ’ın Azerbaycan’ın olduğunu gördü’

'Bugün dünya Karabağ'ın Azerbaycan’ın olduğunu gördü'

Aliyev, “Ermenistan, Azerbaycan halkına karşı savaş suçu işledi. Toprak bütünlüğümüzü savaş meydanında tekrar kazandık. Ermenistan ordusu diz çöktü ve toprak bütünlüğümüzü, savaş meydanında kazanarak sağladık” diye konuştu ve şunları ekledi:

“Karabağ Azerbaycan’dır ve bugün dünya Karabağ’ın Azerbaycan’ın olduğunu gördü.

Yaşasın Türkiye-Azerbaycan dostluğu”

‘Ermeni yöneticiler halkın kaynaklarını Azerbaycan’ın topraklarını işgal altında tutabilmek için harcamıştır’

'Ermeni yöneticiler halkın kaynaklarını Azerbaycan'ın topraklarını işgal altında tutabilmek için harcamıştır'

Aliyev’in ardından söz alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Azerbaycan, kardeşim İlham Aliyev’in dirayetli liderliği altında inşallah destan yazmaya devam edecektir” dedi ve şöyle devam etti:

“Azerbaycan’ın topraklarını işgalden kurtarmış olması, mücadelenin bittiği anlamına asla gelmiyor. Savaş hukuku ağır biçimde ihlal edilmiş, insanlık onuru ayaklar altına alınmıştır. Her mecrada bunun hesabını sormak boynumuzun borcudur.

Ermeni yöneticiler halkın kaynaklarını Azerbaycan’ın topraklarını işgal altında tutabilmek için harcamıştır. Dağlık Karabağ’a yıkım, katliam, gözyaşından başka bir şey getirmeyenlerin artık akıllarını başlarına toplaması gerekiyor”

‘Türkiye ve Azerbaycan sırt sırta verdikleri sürece zorlukları aşmaya, başarıdan başarıya koşmaya devam edecektir’

'Türkiye ve Azerbaycan sırt sırta verdikleri sürece zorlukları aşmaya, başarıdan başarıya koşmaya devam edecektir'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Batılı emperyalistlerin gaz vermesiyle bir yere varılmayacağı görülmeli, ilişkiler yeniden ele alınmalıdır. Ermenistan halkı Karabağ’da yaşananlardan ders çıkarırsa bu, bölgede yeni dönemin başlangıcı olacaktır. Türkiye ve Azerbaycan sırt sırta verdikleri sürece zorlukları aşmaya, başarıdan başarıya koşmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.

[zombify_post]

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: