fbpx

Reklam

Forbes, 2020’de en çok kazanan 10 YouTuber’ı listeledi: İlk sırada 9 yaşında bir çocuk var

0

Youtube özellikle son yıllarda pek çok kişi için alternatif olan bir sektörün ana gelir kaynaklarından biri oldu. Pek çok kişi Youtube’da kanal açıp, çeşitli alanlarda videolar çekiyor. Çekilen videoların izlenme sayısı ve videolara verilen reklamlar ise birçok kişinin kazanç elde etmesini sağlıyor. Youtube’da gelir elde etmek düşünüldüğü gibi kolay değil. Birçok Youtuber, uzun süre boyunca emek vererek, izlenme ve abone sayılarını artırıyor. Türkiye’de ve dünyada bu işi mesleğe dönüştürmüş birçok Youtuber bulunuyor. Peki Youtuberlar ne kadar kazanıyor? İşte 2020’de en çok kazanan Youtube kanalları.

Forbes, 2020 yılında YouTube’dan en çok gelir elde eden 10 YouTuber’ı açıkladı. Listenin ilk sırasındaki isim, geçtiğimiz iki yılın ardından yine değişmedi. İşte dünyanın farklı yerlerinden listeye giren, en çok kazanan Youtube kanalları;

10. Jeffree Star / 15 Milyon dolar

Amerikalı Youtuber Jeffree Star’ın 17 milyona yakın abonesi bulunuyor. Pek çok ünlüye makyaj yapan Star, kanalında da ağırlıklı olarak makyaj videoları paylaşıyor. Kendisini “Queen Of The Internet” ya da “Queen Of The Beautifuls” olarak adlandıran Star’ın kanalı en çok kazanan Youtube kanalları arasında yer alıyor.

9. David Dobrik / 15.5 Milyon Dolar

Slovakyalı Youtuber David Dobrik ise listemizin 9. sırasında yer alıyor. Dobrik’in kanalının son derece eğlenceli olduğunu belirtmekte fayda var. Neredeyse 19 milyon abonesi bulunan Youtuber genelde vlog videolarıyla biliniyor.

8. Blippi / 17 Milyon Dolar

Çocuklar için son derece eğlenceli ve öğretici videoların yayınlandığı bu kanalın sahibi ise Stevin John. Youtuber, Blippi karakteriyle birbirinden eğlenceli videolar hazırlıyor. En çok kazanan Youtube kanalları listesinde bulunan bu kanalın abone sayısı ise neredeyse 11 milyon.

7. Anastasiya Radzinskaya / 18.5 Milyon Dolar

Henüz 6 yaşında olan Rus Youtuber Anastasiya Radzinskaya’nın Like Nastya isimli kanalı en çok kazanan kanallar arasında. Like Nastya kanalının nerdeyse 66 milyon abonesi bulunuyor. Minik Youtuber’ın kanalında çocuklar için oldukça eğlenceli videolar bulunuyor.

Reklam

6. Preston Arsement / 19 Milyon Dolar

26 yaşındaki Preston Arsement’in “Preston” isimli kanalında yaklaşık 16 milyon abonesi bulunuyor. Arsement özellikle Minecraft videolarıyla dikkat çekiyor.

5. Markiplier / 19.5 Milyon Dolar

Gerçek adı Mark Edward Fischbach özellikle oynadığı korku oyunlarıyla dikkat çeken bir Youtuber. Yarı Alman yarı Koreli olan Youtuber’ın kanalında yaklaşık 28 milyon abone bulunuyor. Markiplier, en çok kazanan Youtube kanalları listesinde yer alıyor.

4. Rhett and Link / 20 Milyon Dolar

Rhett and Link, Rhett McLaughlin ve Charles Lincoln “Link” Neal III’ten oluşan bir Amerikan komedi ikilisi. Kendi tarzlarını “Internetainers” olarak belirleyen ikilinin Youtube’da Good Mythical Morning adlı bir serisi bulunuyor. Kanallarının abone sayısı ise yaklaşık 17 milyon.

3. Dude Perfect / 23 Milyon Dolar

Yaklaşık 55 milyon aboneye sahip bu kanal ise bir komedi grubuna ait. Grup, hepsi Teksas A&M Üniversitesi’nde eski üniversite oda arkadaşı olan ikizler Cory ve Coby Cotton, Garrett Hilbert, Cody Jones ve Tyler “Ty” Toney’den oluşuyor.

2. Mr. Beast / 24 Milyon Dolar

Mr. Beast veya gerçek ismi ile Jimmy Donaldson, Amerikan bir YouTuber ve hayırsever. Donaldson’un yüklediği videolar genel olarak yüksek miktardaki para ve değerli eşyaları evsizler, Twitch yayıncıları veya rastgele kişilere bağışlamasını konu alıyor. Mr. Beast kanalının yaklaşık 49 milyon abonesi bulunuyor.

1. Ryan Kaji / 29.5 Milyon Dolar

Henüz 9 yaşında olan Ryan Kaji, 3 yıldır Youtube’un en çok kazanan isimleri listesinde ilk sırada yer alıyor. Kaji, Ryan’s World isimli kanalında çeşitli videolar yayınlıyor. Ayrıca Ryan’ın ailesinin de “Ryan’ın Ailesi Değerlendiriyor” (Ryan’s Family Review) adlı bir YouTube kanalı bulunuyor. Bu kanal Ryan’ın ailesi tarafından yönetiliyor.

[zombify_post]

Abdülhamid TÜRK

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku