Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a 5 kuruşluk tazminat davası açtı

yazar: Politizasyon

Kılıçdaroğlu Erdoğan’ın kendisine yönelik olarak sarf ettiği, “Cahil, izansız, vicdansız, zekâ yoksunu, kalbi kin ve nefretle dolmuş mahluk” gibi ifadeler nedeniyle tazminat istedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında 5 kuruşluk iki tane dava açıldığını belirtti.

Çelik, halktv.com.tr’ye yaptığı açıklamada “Son bir hafta içerisinde Sayın Erdoğan’ın iki farklı konuşması oldu. İkisinde de sayın Genel Başkanımıza yönelik çok ciddi hakaretler yapıldı. Genel Başkanımız her zaman için, mümkün olduğunca siyasilerin eleştiriye katlanma yükümlülüğünün altında olduğunu düşünüyor ancak sürekli olarak iftira atmaları, yalan söylemeleri, Genel Başkanı bir anlamda hakaret eden kişi olarak tanımlamaya çalışmaları ve bunla ilgili algı yaratmaya çalışmalarının ardından Genel Başkan tarafından talimat verildi. Dilekçeyi bugün sabah itibariyle Ankara Asli Hukuk Mahkemeleri’ne verdik. Dolayısıyla 5 kuruşluk, iki tane dava açıldı” diye konuştu.

Çelik Twitter hesabından davalara ilişki yaptığı paylaşımda da şu ifadeleri kullandı:

Neden 5 Kuruş! Genel Başkan talimatı; ‘Adamına, kişiliğine, ederine göre tazminat olmalı, benim için Erdoğan’ın değeri 5 paradır, o nedenle 5 paralık dava açılması lazım, ancak madem ‘Para” birimi tedavülde yok, o halde 5 kuruşluk dava aç ve bunu da belirt.’

Celal Çelik Twitter Hesabı

Şunu da beğenebilirsiniz:

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: