Politizasyon, 2019’un Aralık ayında kurduğumuz hızlı, tarafsız ve güvenilir haber platformudur. Vizyonu ve amacı sadece haber yapmak olmayan, aynı zamanda ana medyada kendine yeterince yer bulamamış ama bizler için çok önemli olan gelişmeleri aktaran bir topluluktur.

Ana medya organlarının sosyal medya hesaplarına baktığımız zaman, sosyal medyanın potansiyelini henüz keşfedememiş olduklarını, sosyal medyaları siteleri için bir aracı olarak kullandıklarını, hatta bunu yaparken neredeyse haberin aslıyla alakalı hiçbir bilgi vermediklerini farkettik. Ülke ve dünya gündemini büyük bir dikkatle takip eden bizim gibi kullanıcılar için öncelikle kendi isteklerimizi ön plana alarak nasıl bir haber platformu istediğimizi kendimize sorduk.  Ardından Politizasyon projesini kurma kararı aldık.

Politizasyon, haberlerini website çizelgesi içinde değil, aktif olarak insanların kullandığı sosyal medya hesabında paylaşıyor. Kullanıcıların haberlerini okurken başka bir websiteye girmek istemediğini, elinin altında; şu an bulunduğu platformdan rahatça okumaktan keyif aldığını farkettiğimiz için bunun daha uygun olduğunu düşündük. 

Bizlere yaptığınız bağışlarla kendimizi kurumsallaşma yolunda daha fazla geliştirecek, projelerimizi hayata geçirmemizde cansuyu olacaksınız.

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Bildirimleri Aç    Evet Hayır