HAFTASONU HAVA RAPORU (1-3 MAYIS 2020)


0

Bugün 31 büyük ilimizde sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Hafta sonu için baktığımız zaman hafta sonu tüm Türkiye’de yağışlı bir hava hakim olacak. Marmara Bölgesi’ne cumartesi günü gök gürültülü sağanak yağış var. İstanbul’da bu yağışlar daha aralıklarla olacak, parçalı bulutlu bir hava hakim olabilir. Marmara’nın diğer kalan kısımlarında gök gürültülü sağanak yağış var. Sıcaklıklar 22-23 derece civarlarında. İç Anadolu Bölgesi’ne baktığımız zaman mevzii sağanak genlerini görüyoruz. Ara ara yağışlı ara ara parçalı bulutlu bir hava hakim olacak. Sıcaklıkların İç Anadolu Bölgesi’nde 21 derece civarında olmasını bekliyorum. Ankara’nın doğusunda kalan yerlerde gök gürültülü sağanak yağış var. Karadeniz Bölgesin’in kuzeyinde çok bulutlu bir hava hakim Karadeniz’in güneyinde ise gök gürültülü sağanak yağışlar var. Sıcaklıklar 16-17 derece civarlarında. Doğu Anadolu Bölgesi’nin tamamı gök gürültülü sağanak yağışlı olacak, sıcaklık 11-12 derece. Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Akdeniz Bölgesi’nde de gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek, Akdeniz Bölgesi’nde sıcaklıklar 26 derece iken; Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde 19-20 derece olacak. Ege Bölgesi’nde ise çok bulutlu bir hava hakim olacak, sıcaklıklar 28-29 dereceleri zorlayacak.

Cumartesi günü en sıcak bölge Ege Bölgesi olacak Hatay’da ise kuvvetli sağanak yağış ihtimali var. Pazar gününe baktığımız zaman ise pazar günü Marmara Bölgesi’nin tamamında kuvvetli sağanak yağış var, bu yağış özellikle Marmara’nın batısı ve güneyinde etkili olacak, diğer kalan yerlerde ise gök gürültülü sağanak yağış söz konusu olacak. Akdeniz Bölgesi, Ege Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi, İç Anadolu Bölgesi, Karadeniz Bölgesi kısacası tüm Türkiye’de sağanak yağmur var. Pazar günü İstanbul’da sıcaklık biraz düşüyor. Hatta tüm Türkiye’de bir 2 derece düşüyor.

Yeni haftaya baktığımızda şimdiden kısa bir tahminde bulunalım. Bir hafta boyunca gök gürültülü sağanak yağışlar olacak, sıcaklıklar kuzey bölgelerde 18 derece civarlarında olacak hafta ortasından itibaren sıcaklıklar artacak ama yine Tüm Türkiye’de neredeyse kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlar olacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Hay aksi! Hay aksi!
0
Hay aksi!
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
geeky geeky
0
geeky
Aşk Aşk
0
Aşk
Ha Ha Ha Ha
0
Ha Ha
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Zafer! Zafer!
0
Zafer!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Bildirimleri Aç    Evet Hayır