HAFTALIK HAVA RAPORU


0

Dünya ve Türkiye’deki tüm gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımıza abone olun.

https://t.me/politizasyon

Ülkemizde haftanın ilk günü sıcaklıklar düşmeye başlayacak. Bu sıcaklık azalması öncelikle Marmara Bölgesi’nden başlayacak haftanın ilk gününde Marmara Bölgesi’nde parçalı ve çok bulutlu bir hava hâkim, sıcaklıklar 17-18 derece civarına çıkacak. Yağışları Karadeniz’in özellikle doğu kesimlerinde ve Orta Karadeniz’de göreceğiz. Karadeniz Bölgesi’nde ise sıcaklıklar 22-23 derece civarlarında. İç Anadolu Bölgesine baktığımız zaman parçalı ve çok bulutlu bir hava hâkim. Ege Bölgesi’nde ise sıcaklıklar 30 derece civarına yaklaşacak, gökyüzü açık olacak. Doğu Anadolu Bölgesi’ne baktığımızda ise yer yer yağış söz konusu sıcaklıklar 13-14 civarında. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ise sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde olduğunu 24 derecelik bir sıcaklık olduğunu görüyoruz. Özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesinin doğusunda yağışın olduğunu görüyoruz.

Haftanın ikinci gününde yağış etki alanını artıracak. Özellikle Sibirya’dan gelecek olan soğuk ve yağışlı sistem ülkemizin kuzeyini etki altına alacak. Marmara ve Karadeniz Bölgesi’nde sıcaklıklar yer yer 10 derece birden düşecek soğuk algınlığı riskine dikkat!!! Salı günü ülkemizin Kuzey kesiminde adeta doğal bir sokağa çıkma yasağı söz konusu. Salı günü Marmara Bölgesi’nde ve Karadeniz Bölgesi’nde sıcaklıklar 12-13 derece civarında olacak yağışlar Marmara Bölgesi Karadeniz Bölgesi İç Anadolu ve Doğu Anadolu’da etkili olacak. Ege Bölgesi ve Akdeniz Bölgesi’nde sıcaklıklar hala 23-24 derece civarında olacak.

Çarşamba günü ise yağışlar Marmara Bölgesi’nin batısında çekilmeye başlayarak etki alanını Akdeniz’e doğru ilerletecek. Ege bölgesinde hava çok bulutlu olacak. Çarşamba günü İstanbul’da sıcaklık 11 derece civarında düşecek. İç Anadolu Bölgesi’nde, Karadeniz Bölgesi’nde ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin özellikle doğu kesiminde yağış söz konusu.

Perşembe gününe geldiğimizde Marmara Bölgesi’nde hava açıyor. Karadeniz Bölgesi doğusunda ve Doğu Anadolu’nun tamamında İç Anadolu Bölgesi’nin güneyi ve Akdeniz’in kuzeyinde yağışlar söz konusu Marmara Bölgesi’nde sıcaklıklar yükselmeye başlıyor.

Cuma gününe baktığımız zaman ise ülkenin kuzeyinde yağış tamamen terk ediyor. İç Anadolu Bölgesi’nde ve Ege Bölgesi’nde yağış kalmıyor. Yağışları Akdeniz Bölgesi’nde ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde görüyoruz. Cumartesi günü ülkemizin kuzeyi ve batısından yağış çekiliyor, sıcaklıklar tekrardan ülke genelinde bir artışa gidiyor. Pazar günü İstanbul’da Ankara’da ve İzmir’de parçalı ve çok bulutlu bir hava hâkim olacak bu yüzden sokağa çıkma yasağının bu hafta sonu da devam etmesini bekliyoruz. Özellikle 23 Nisan’ın resmî tatil olması ve hafta sonunun da tatil olmasından dolayı iktisadi olarak da zararın daha az olacağından sokağa çıkma yasağının cuma günü ile birleştirilip perşembe ve cumayı da kapsayarak 4 gün sokağa çıkma yasağının ülkemiz adına iyi olacağı kanaatindeyim. Havalar güzel olması ile birlikte insanların kendini dışarıya atması beklenebilir Bundan dolayı da önlemler sertleştirilebilir. 

İl il baktığımız zaman üç büyük ilimizde pazartesi günü İstanbul’da kapalı ve çok bulutlu bir hava hâkim olacak. Ancak öğlen saatlerinde Güneş’i görebiliriz sıcaklık 17-18 derece civarında seyredecek gece sıcaklıkları ise 11 derece civarında olacak. Salı gününe baktığımız zaman haftanın ikinci gününde İstanbul’da sıcaklıklar 5 derece birden düşerek 12 derece civarına gerileyecek. Salı günü İstanbul’da sağanak yağmur var. Çarşamba günü ise yağış kesilecek çok bulutlu bir hava hâkim sıcaklıkta daha da düşerek 12 derecenin altına inecek. Perşembe günü İstanbul’da hava açıyor sıcaklıklarda tekrardan yükselmeye başlıyor sıcaklıklar 15-16 derece civarına çıkacak. Cuma, cumartesi ve pazar ise İstanbul’da güneşli bir hava hâkim sıcaklıklar 15-16 olarak yükselecek. 

İstanbul

Pazartesi ⛅ Parçalı Bulutlu 18 11

Salı ☔ Yağmurlu 12 9

Çarşamba 🌥 Bulutlu 11 6

Ankara’ya baktığımız zaman haftanın ilk günü parçalı ve çok bulutlu bir hava hâkim sıcaklıklar 22-21 derece arasında salı günü ise sıcaklıklar düşmeye başlıyor, sıcaklıklar 17 dereceye düşerek yağış gelecek. Çarşamba günü yağışın devam etmesini bekliyoruz. Perşembe günü Ankara’da hava açmaya başlıyor. Cuma, cumartesi ve pazar günü Ankara parçalı ve az bulutlu olacak. 

Ankara

Pazartesi ⛅ Parçalı bulutlu 22 11

Salı ☔ Yağmurlu 17 10

Çarşamba ☔ Yağmurlu 16 8

İzmir’e baktığımız zaman haftanım ilk günü İzmir’de çok güzel yazdan kalma bir gün var. Sıcaklıklar 26-28 derece civarında. Salı günü özellikle İzmir’in kuzeyinde yağışlar olabilir Sıcaklıklar 22 derece civarına inecek. Çarşamba günü ise İzmir’de sıcaklıkların 20 derece civarına inmesini bekliyoruz. Perşembe günü İzmir’de hava açıyor. Cuma, cumartesi ve pazar günü İzmir’de hava parçalı ve az bulutlu.

İzmir

Pazartesi 🌤 Az Bulutlu 27 14

Salı 🌥 Çok bulutlu kuzeyi yağışlı 22 11

Çarşamba 🌥 Bulutlu 20 10

Sinan ÇIRÇIR


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Hay aksi! Hay aksi!
0
Hay aksi!
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
geeky geeky
0
geeky
Aşk Aşk
0
Aşk
Ha Ha Ha Ha
0
Ha Ha
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Zafer! Zafer!
0
Zafer!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Bildirimleri Aç    Evet Hayır