fbpx

Reklam

BU HAFTA HAVA NASIL?

0

Dünya ve Türkiye’deki tüm gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımıza abone olun.

https://t.me/politizasyon – https://t.me/isgrubu

Herkese iyi haftalar dileyerek başlıyorum. Bulunduğumuz koronavirüs süreci nedeniyle baharın gelmesini biraz geciktirelim. Çünkü önümüzde daha büyük baharlar var. Her gecenin bir sabahı vardır. Evde kalarak hepimiz bu süreçte ülkemize destek olabiliriz.

Şimdi gelelim bu hafta  havanın nasıl olacağına. Ülkemizde haftanın ilk günü ve ikinci günü yüksek basınç hakim sıcaklıklar mevsim normalleri ve üzerinde seyredecek güneşli ve açık bir hava hakim olacağından virüsün bulaşması açısından riskli iki gün olacaktır. Salı günü İstanbul dahil olmak üzere bütün büyükşehirlerimizde 20 derece üzeri sıcak bir hava hakim olacak.

Salı günü önce ülkemizin batısından başlamak üzere yağış geçişleri başlayacak. Salı gecesi ve Çarşamba sabahı ülkemizin doğu Anadolu bölgesi ve güney doğu Anadolu bölgesi hariç çoğu ilimizde yağış geçişleri olacak.

Çarşamba günü özellikle Marmaranın batısında (Edirne, Tekirdağ) sel riski var. Sıcaklıklar Marmara bölgesinde mevsim normallerinin altına inecek. Çarşamba akşamı ve Perşembe günü yağış Marmara batısından çekilerek Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu bölgesinin doğu kesimleri ve Akdenizin batı kesimlerini de kapsayacak. Cuma ve Cumartesi günü ülkemizin çoğu bölgesi açık ve ılık olacak sıcaklıklar yükselecek. Özellikle akdeniz bölgesinde 30 dereceleri zorlayacak. Haftanın son günü Doğu Anadolu Bölgesi Karadeniz bölgesine yağış geliyor. Gelecek hafta sonu sokağa çıkma yasağı isabetli bir karar olabilir. 

3 Büyük İlimizde Hava durumu

İstanbul

Pazartesi: Az Bulutlu ☀ 18°C 10°C

Salı : Parçalı Bulutlu Gece Yağmurlu ⛅ ☔ 22°C.8°C

Çarşamba : Yağmurlu ☔ 11°C 5°C

Reklam

Ankara

Pazartesi: Az Bulutlu ? 18°C 3°C

Salı: Güneşli ☀ 21°C  6°C

Çarşamba: Yağmurlu ☔ 14°C 10°C

İzmir

Pazartesi: Güneşli☀  25°C 10 °C

Salı: Parçalı bulutlu ? 24°C 11°C

Çarşamba : Yağmurlu ☔ 22°C 12°C

Sinan Çırçır

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku