fbpx

Reklam

Zorunlu deprem sigortası tarife ve teminatlarında değişiklik

0

Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğe göre, zorunlu deprem sigortası tarife ve talimat tebliğinde değişikli yapıldı. Buna göre, asgari prim risk bölgesine göre birinci bölgeden beşinci bölgeye sırasıyla 75 TL, 65 TL, 55 TL, 45 TL ve 35 TL’den; 140 TL, 120 TL, 90 TL, 70 TL, 55 TL, 45 TL ve 40 TL’den az olamaz olarak değiştirildi.

Zorunlu Deprem Sigortası kapsamında, bir mesken için verilebilecek azami teminat tutarı yapı tarzı ayrımı yapılmaksızın 170 bin TL’den 320 bin TL’ye çıkarıldı.

Reklam

Betonarme için sigorta bedeli hesabına esas metrekare bedeli 1.508 TL’ye çıkartılırken diğer yapılar için 1.040 TL’ye çıkarıldı.

Daha önce yayımlanan tebliğe şu geçici madde de eklendi, “Bu maddeyi ihdas eden Tebliğin yayımı tarihinden önce akdedilen ve teminat başlangıç tarihi 1/1/2022 ve sonrası olan sigorta sözleşmeleri, prime ilişkin herhangi bir işlem yapılmaksızın bu Tebliğ kapsamındaki teminatlara tabidir”.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: