fbpx

Reklam

Unilever’den GSK’ye 50 milyar sterlinlik teklif

0

Dünyanın önde gelen hızlı tüketim ürünleri şirketi Unilever’in, Londra merkezli GlaxoSmithKline’in (GSK) tüketici birimini satın almak için 50 milyar sterlin (68.4 milyar dolar) teklifte bulunduğu belirtildi.

Unilever konu hakkında “GSK’nin Tüketici Sağlık Hizmetleri Birimi, sağlık ürünleri konusunda oldukça cazip ve portföyünü yeniden şekillendiren Unilever için de stratejik olarak çok uygun. Ancak bir anlaşmaya varılması konusunda kesin bir karar yok” açıklamasını yaptı.

Söz konusu anlaşma, Londra’daki en büyük satın almalardan biri olabilir.

Reklam

Haberi ilk duyuran İngiliz Sunday Times Unilever’in geçen sene de yaklaşık 50 milyar sterlin teklifte bulunduğunu ancak bu teklifin şirket hisselerinin bir kısmına sahip olan Pfizer ve GSK tarafından reddedildiğini belirtti.

Unilever 2018’de Hindistan ve diğer Asya pazarlarındaki Horlicks gibi markaların da dahil olduğu tüketici beslenme birimini 3.3 milyar sterline satın almıştı.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: