fbpx

Reklam

TOBB/Hisarcıklıoğlu: Kurun artması reel sektörü tedirgin ediyor

0

Merkez Bankası’nın faiz indirimiyle ilgili reel sektör temsilcilerinden görüşler gelmeye devam ediyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu.

Hisarcıklıoğlu, “Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararı sonrası hem uzun vadeli faizlerin hem de döviz kurlarının artması reel sektörümüzü tedirgin etmektedir. Temennimiz piyasadaki faizlerin ve enflasyonun düşeceği, finansal istikrarın tesis edileceği ortama en kısa sürede kavuşmaktır.” ifadelerini kullandı.

Reklam

Hisarcıklıoğlu’ndan önce İstanbul Sanayi Odası Başkanı (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç de Twitter hesaplarından yaptığı açıklamada fiyat istikrarına vurgu yapan mesajlar vermişlerdi.

Bahçıvan, “Merkez Bankası, bugünkü kararıyla enflasyonu önemsemediğini ve dikkate almadığını ortaya koydu.” ifadelerini kullanmıştı.

Avdagiç de “TCMB’nin 200 baz puanlık faiz indirim kararı, yatırım ve ticaret yapmak isteyenleri ferahlatma önceliğini ortaya koyuyor. Bununla birlikte fiyat istikrarı, faiz ve Döviz arasındaki hassas ilişkilerin gözetilmesi, iş dünyası için önem arz ediyor.” açıklamalarını yapmıştı.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

%d blogcu bunu beğendi: