fbpx

Reklam

Sony PlayStation 5 için üretim hedefini düşürdü

0

Tokyo merkezli eğlence devi Sony, daha önce Mart sonunda biten mali yılda 16 milyon adetten fazla cihaz üretimi yapmayı hedefliyordu. Kaynaklar, şirketin şimdi bu rakamı yaklaşık 15 milyon adede düşürdüğünü ve bu nedenle Mart sonuna kadar 14,8 milyon adet PS5 satış hedefinin zora girdiğini kaydediyorlar.

Şirket CFO’su Hiroki Totoki, geçen ayın sonunda telekonferans yoluyla yatırımcılara yaptığı açıklamada, lojistik sorunları ve parça kısıtlarının Sony için daha şiddetli hale geldiğini söyledi. Totoki, daha önce Kovid-19 pandemisindeki artışın şirketin parça tedariki üzerinde etkili olabileceği uyarısında bulunmasının ardından, 28 Ekim’deki açıklamasında, PS5 satışlarının Eylül sonunda biten çeyrekte beklenenin hafifçe altında gerçekleştiğini belirtti.

Reklam

PlayStation 5, bu Temmuz’da 10 milyon satış rakamına en hızlı ulaşan Sony oyun konsolu oldu, ancak daha sonra önceki versiyon olan PlayStation 4’ün satış hızının gerisinde kaldı.

Politizasyon

Reklam

Bir Cevap Yazın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku